Yaptığımız Çalışmalardan Bazı Örnekler


 

Poşet yapımında kullanılan hammadde çeşitleri

Plastik poşet  polimerizasyon, beraber, kimyasal olarak reaksiyon bağlantıları  monomerlerin bir polimer oluşturarak  olan süreçte  plastik reçine oluşur.  Birbirlerine  bağlanmış  olur ise , monomer tekrarlanarak  ünite den oluşan polimer, katı maddesi oluşur. Plastik üretiminde kullanılan iki çeşit reçine var dır Polietilen ve polipropilen dir.. 

Polietilen (PE):

Polietilen en çok kullanılan reçinedir. Etilenin gazının  polimerizasyonunda, petrol den oluşan bir yanıcı gaz dır. Plastik poşet torba yapımında kullanılmakta olan reçineler low danste , high danste reçinelerdir .yani düşük yoğunluklu yüksek yoğunluklu dur.

 

Poşet için Alçak  Yoğunluk Polietilen (AYPE):

Dünyada kullanılan en çok  yaygın ve en düşük maliyetli poşet ve torbalardır. Reçineler  çok yüksek ısı ve sıkıştırma basınç ortamında etilen polimerizasyonu yoluyla meydana gelmektedir. . LDPE düşük ısıda da dayanıklı, esnek, sıvıya dayanıklı ve netliği korur ve düşük erime noktası ısı sızdırma için idealdir.


Alçak  Yoğunluklu Polietilen Lineer (LLDPE) :

Low low danste polimer  kopolimerizasyonlar  yoluyla LDPE nin , iki çeşit  farklı monomerlerin polimerizasyonu daha az düşük sıcaklık ve daha aza basınç da üretilmektedir.  LDPE  çok yüksek sertlik ve çok  yüksek  erime derecesindedir.Bu işlemler için daha fazla ısı ve basın gerekirse low low danste daha dayanıklı, daha yumuşak mukavemet gücü low danste ye göre daha yüksek bir hammadde olarak üretilmiştir.

 

Yüksek Yoğunluklu Polietilen  poşet (HDPE) :

LLDPE ve LDPE Hammaddelerine göre daha sert ve erime noktası ve basınç noktası yüksek bir hammadde olarak üretimi yapılmaktadır. Erime noktası ve kulanım noktasında basınçlı makinelerde üretim yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde sağlıklı bir sonuç elde edilemez.

 

Moblen  Polipropilen poşetlere (PP):

Genellikle ambalaj sektöründe kullanılır, fakat moblen poliproplen çeşitlerine göre enjeksiyon sektöründe de kullanılmaktadır. Daha kırılgan ve erime noktası LDPE göre daha yüksek fakat basınç olarak daha düşük olmasına rağmen imalat safhasında daha maliyetlidir. Polipropilen hurdası ancak çuval ve enjeksiyon sektöründe kullanılmaktadır.

 

Yukarıda sadığımız hammadde çeşitlerinin bazı katkı malzemeleri ile daha farklı çeşitte üretimler yapılmaktadır. Hammaddenin yapısını değiştirerek çeşitli niteliklerde ürünler üretmek mümkündür.

 

Poşet üretiminde kullanılan hammaddeler olarak low low danste veya low danste kullanılmaktadır.

Poşette çok değişik renkli ve ebatlı, körüklü çeşitlemeler yapılmaktadır. Sanayi olarak kullanılan ağır hizmet torbaları poşetler laminasyon olarak malzemesi olarak çeşitli nitelikte üretilen poşet ve naylon torbalar ihtiyaca göre kullanılmakta.Gıda sektörün ne çok katlı poşet üretim yapılarak vakum poşetlemesi olarak ta üretilmektedir. Vakum gıdanın hava ile temasının kesilip ürünün uzun süre dayanmasına yardımcı olur.   Moblen hammadde jelatin poşet yapımında kullanılmaktadır. Genellikler renksiz olarak tüketilmektedir. Çuval yapımda da kullanılmakta dır.

 

Marketlerde kullanılan HDPE hammaddeden üretilen atlet poşet olarak tabir edilen poşetler üretilmektedir.HDPE hammaddeden naylon torba ve poşet olarak ta benzeri ürünlerde üretilmektedir.HDPE hammadde  Enjeksiyon sanayinde de kullanılmaktadır.

Poşet fiyatları

Sorularınız ve Toptan fiyatlarımız için aşağıdaki formu doldurarak
bize gönderiniz en kısa sürede size dönülecektir.

Adınız/Soyadınız:   

E-Posta:   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

ADRES:
Orta Mah. Maltepe Cad. Emintaş Ulubatlı San. Sit.
No.256 Bayrampaşa
/ İSTANBUL

TEL : 0541 826 87 56

E-MAİL :
info@posetimalat.com

info@meridyenambalaj.com
WEB: www.posetimalat.com

 

 

   MERİDYEN AMBALAJ
San. ve Tic. Ltd. Şti. © 2006 • All rights reserved.