Yaptığımız Çalışmalardan Bazı Örnekler

Sorularınız ve Toptan fiyatlarımız için aşağıdaki formu doldurarak
bize gönderiniz en kısa sürede size dönülecektir.

Adınız/Soyadınız:   

E-Posta:   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

ADRES:
Orta Mah. Maltepe Cad. Emintaş Ulubatlı San. Sit.
No.256 Bayrampaşa
/ İSTANBUL

TEL : 0541 826 87 56

E-MAİL :
info@posetimalat.com

info@meridyenambalaj.com
WEB: www.posetimalat.com

 

 

BİO ÇÖZÜNÜR POŞET  HAMMADDESİ


Plastik dünyasının en yeni ürünü BİO ÇÖZÜNÜR HAMMADDE, Günümüzde insanların plastik poşetlerin zararlarını konuştuğu bir zamanda Plastik Poşet,Plastik Torba, Shrink, Çöp torbalarının aşınmasını sağlayan bir teknolojidir.Bio çözünür teknolojisi biyolojik olarak aktif olan doğada ki plastiğe bağlıdır (örn.compost).Maddenin tahribi direk olarak biyomikropların tüketimiyle meydana gelir. Farklı şekillerde çözünme teknolojileri vardır. Oxo-Bio Çözünme teknolojisi poliolefinin bio çözünmesine yol açar,arta kalan polimer parçacıklarının metabolizasyonu ilk adım olarak ışık,ısı,stres ve hava ile meydana gelir.
Standart bir poşetin doğada çözünmeye başlaması 6 yıldan sonra başlar, tamamen yok olması ise yüzyıllar sürer. Bio çözünür plastiklerin doğada çözünmesi 2 aşamalı olarak gerçekleşiyor.
• Birinci aşamada poşetin raf ömrü dolduğunda oksijen plastiğin zincir yapısını bozuyor.
İkinci aşamada ise biyolojik çözünme olup, besin özelliği kazanan plastik yapı, topraktaki bakteri ve mikroorganizmalar tarafından sindiriliyor. Böylelikle 24 ay gibi kısa bir sürede yüzde 100 çözünerek doğaya dönüyorlar.
Susuz ortamlarda dahil olmak üzere her türlü ortamda çözülme gerçekleşir.
Konvansiyonel plastiklerin sahip olduğu mekanik dayanıklılığa sahiptirler.
Konvansiyonel plastikler gibi su ve gaz geçirmezler.
Üzerlerine her türlü basım işlemi yapılabilir.
Şeffaf olarak da üretilebilirler.
Çözülme sırasında bir sera gazı olan metan salınımına neden olmazlar.
Çözülme sırasında ve sonrasında çevreye hiç bir toksit etki yapmazlar ve bu nitelikleri belgelenmiştir.
Toprak içerisinde çözüldüklerinde karbon ve biokütle açısından toprağı zenginleştirirler ve dolayısı ile verimliliğini arttırırlar.

Kimyasalların üretim aşamasında poşetin hammaddesine katılmak suretiyle ürüne doğada %100 çözünür özellik kazandırılmaktadır. Bio çözünür özellik her türlü poşet ve film cinsine uygulanmaktadır.
Biz doğaya saygılıyız, sizlerin de standart poşet yerine Bio çözünür (Biodegradable) poşet kullanımını tercih ederek içinde yaşadığımız doğal çevreyi korumaya çalışacağınıza inanıyoruz. Türkiye’de, özellikle süpermarketlerin, hem çevre, hem de insan sağlığına dikkati çekmek için "yüzde 100 doğada çözünen" poşetler kullanmaya başlamasıyla adını duyuran doğa dostu ürünlerin çeşitliliği gün geçtikçe artıyor.
Alışveriş poşetlerinin yanı sıra çöp poşetleri, tıbbi atık torbaları, pipetler, galoşlar, köpük tabaklar, plastik çatal-bıçaklar, hatta pet şişeler bile artık belirlenen zaman içinde doğada tamamen çözünebiliyor.
 

   Meridyen
San. ve Tic. Ltd. Şti. © 2006 • All rights reserved.